Resultater dag 1 i 2014

Resultater dag 2 i 2014

Totalresultat 2013

 Grenseloser

Hvert år kårer Eidskog o-lag grenseloser (kurir/lots) i en dame- og en herreklasse på løpet som går i Norge.

Under andre verdenskrig hjalp grenselosene flyktninger med å komme helskinnet til Sverige. Grenselosene var lokalkjente personer som var gode til å orientere seg og å finne en tryggest mulig rute over grensen. 

Grenseloser
1981   D17-18  Grethe Løvseth, Kjellmyra IL H17N   Ola Svenneby, Braskereidfoss IL
1982  D35  Bodil Grenåker, Nes OL H21A   Bjørn Paulsen, IL Flaggreff
1983  D15-16  Wenche Trolsberg, Løten OL H35  Kjell Hauger, Brandval OK
1984  D13-14   Kristin Jansson, OK Mangen H45  Rolf Gävert, OK Jösse
1985  D55  Ella Hallan, Årvoll IL H50  Nils Oddvar Larsen, Slåstad IL
1986  D13-16N  Hilde Solbakken, Kongsvinger IL H17-18  Sven Arne Gylterud, Austmarka IL
1987   Arrangerte Kretsmesterskapet. Ingen grenseloser dette året
1988  D40  Mona Hauger, Brandval OK H15-16  Kjartan Hauger, Brandval OK
1989  D35C  Solveig Einstablad, Kjellmyra IL H40  Leif Billingsø, Kongsvinger IL
1990  D19-20  Kristin Jonsson, OK Jösse H60  Åke Hohlin, OK Jösse
1991  D13-14  Gabriella Fredriksson, OK Kroppefjäll   H21A   Sixten Wästlund, OK Tyr 
1992  D21A   Karina Östlund, IFK Mora H10-12  Jon Gunnar Brevik, IL Koll 
1993   D15-16A   Heidi Ackenhausen, Konnerud IL  H21B   Konrad Hallén, Trollhättan OK
1994   D50   Ulla Höök, OK Klyftamo  H13-14A   David Kileman, Täby OK 
1995   D17N  Åse Wilhelmsen, Austmarka IL  H55   Hans Östlund, OK Kroppefjäll 
1996  D10-12   Jenny Bagge-J, OK Skärmen  H45B   Kjell Wiherkoski, Kils OK 
1997  D35B   Ingela Svensson, OK Tyr  H50   Per-Are Källen, Uddevalla OK
1998   D17C   Anne Sofie Fagernes, BKOK   H35B   Jan Otto Sæthaberget, Lunderseter IL 
1999  D21A   Linda Fahlén, OK Tyr  H65   Nils Jansson, Skattkärrs IF 
2000  D13-14A  Mathilda Reiderstedt, OK Skogshjortarna  H15-16A  Kjell Arild Karlsen, Fredrikstad SK
2001  D40  Iren Skyltbekk, Løten OL H75  Inge Østvang, Løten OL
2002  D55  Kari Vikerhaugen, Odal OL H17-20  Christian Karldén, Kvillebyn's SK 
2003  D45  Elisabet Öström, OK Tyr  H70   Gunnar Larsson, Uddevalla IS 
2004  D14A Johanna Falk, Värend GN OL  H60   Kjell Andersson, Skattkärrs IF 
2005  D16  Elin Eriksson, Västvärmlands OK  H14   Alexander Moberg, OK Tyr
2006  D17N  Ingrid Jansson, OK Kroppefjäll  H45   Jan Bjerketvedt, OK Moss
2007  D40M  Mette Solbergseter, Austmarka IL H21L  Jonas Leandersson, OK Tyr 
2008  D60   Birgitta Johansson, Kristinehamns OK  H12   Bjørn André Aaslund, Fet o-lag 
2009  D21L  Klassen annulert/struken H75  Nils Jansson, Skattkärrs IF
2010  D17-20  Malin Eijsink, Ås-UMB orientering H35  Steinar Lande, Bø OL
2011  D45  Lotta Ransjö, OK Tyr H14   Johan Gustafsson, OK Tyr
2012  D21  Anne Margrethe Hausken, Halden SK  H50   Lars Nordström, Kils OK 
2013  D   H  
2014  D14  Johanna Källvik-Leufvén, Åmåls OK H17-20 Tom Campbell, Lustens OK

2015

2016

 D16

 D16

 

Linda Gustafsson, OK Tyr

H16

H16

 

Oskar Edvardsson, Järfälla OK